UYSAL, OLİMPİYAT SPORCUSU ÖĞRETİR’E BAŞARILAR DİLEDİ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Yüzme branşında ilk kez 100 Metre Kurbağalama kategorisinde 2020 Tokyo Olimpiyatlarına katılmaya hak kazanan Bursa TOHM sporcusu Berkay Ömer Öğretir’i kutlayarak başarılar diledi.

9 NİSAN 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Olimpiyat hedefine emin adımlarla ilerleyen Bursa Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi’nin (TOHM) çalışmaları meyve vermeye devam ediyor. Planlı, programlı ve bilimsel çalışmaların tüm hızıyla sürdürüldüğü Bursa Olimpik Hazırlık Merkezinde Olimpiyatlar başta olmak üzere uluslararası organizasyonlara hazırlanan sporcular, bugüne kadar katıldıkları ulusal ve uluslararası organizasyonlarda birçok başarı kazandı. Bu kapsamda 03-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Edirne’de düzenlenen Türkiye Turkcell Yıldız, Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmelerine katılan Bursa Olimpik Hazırlık Merkezi sporcusu Berkay Ömer Öğretir, yüzme branşında büyük bir başarıya imza attı. Seçme müsabakalarında 200 ve 100 metre Kurbağalama kategorilerinde yeni Türkiye rekorları kırdıktan sonra 100 metre Kurbağalama kategorisinde 00:59.54 derecesiyle 2020 Tokyo Olimpiyat A Barajını geçen Bursa Olimpik Hazırlık Merkezi sporcusu Berkay Ömer Öğretir’i kutlayan İl Müdürü Hüseyin Uysal, Bursa’da yüzme branşında ilk kez bir sporcunun Olimpiyatlara katılacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı. TOHM İl Koordinatörü Serkan İnam, Bursa TOHM yüzme antrenörü Eray Açıkgöz, Yüzme Federasyonu İl Temsilcisi Fatih Götüren’in eşlik ettiği Berkay Ömer Öğretir’in elde ettiği başarının önemine dikkat çeken İl Müdürü Uysal, Bursa ve Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil edecek olan sporcuya başarılar diledi.
2020 Tokyo Olimpiyatlarında Bursa ve Türkiye’yi temsil edecek olan Bursa TOHM sporcusu Berkay Ömer Öğretir ise, her sporcunun hayali olan Olimpiyatlara gitme hakkı elde etmenin mutluluğunu yaşadığını vurgulayarak Olimpiyatlarda Bursa’yı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi. Başarıda emeği geçenlere teşekkür eden İl Müdürü Uysal, Bursa’ya Olimpiyat madalyası kazandırması temennisinde bulunduğu Berkay Ömer Öğretir’e spor malzemesi hediye etti.