KUTSAL EMANETLER TÖRENLE UĞURLANDI

  Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıldönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilmek üzere Gelibolu Yarımadası’ndan alınan toprak, deniz suyu ve Türk Bayrağı Bursa’da düzenlenen törenin ardından Bilecik’e uğurlandı.

  Haberi Oku

  GENÇLER, “SOSYAL MEDYADAN SOSYAL MEYDANA” ETKİNLİKLERİNE İLGİ GÖSTERDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana Projesi” kapsamında gençler, Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen renkli ve eğlenceli etkinliklere yoğun ilgi gösterdi.

  Haberi Oku

  SPORTİF YETENEK TARAMASI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında geçen yıl yapılan test ve ölçümler sonucunda seçilen 5 bin 643 çocuğun eğitimi sürüyor. 2 ay süren Temel Hareket Becerileri ve Gelişimi Modülü eğitimini tamamlayan küçük yetenekler, ara teste tabi tutulduktan sonra 4 ay sürecek olan ikinci aşama eğitime alınacak.

  Haberi Oku

  BAŞPARMAK, TOHM SPORCULARIYLA BİR ARAYA GELDİ

  Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ni (TOHM) ziyaret eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak, çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunduğu sporcu ve antrenörlere eşofman dağıttı.

  Haberi Oku

  YENİ İL MÜDÜRÜ BAŞPARMAK GÖREVİ DEVRALDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Salih Başparmak, görevi Hüseyin Uysal’dan devraldı.

  Haberi Oku

  OKUL SPORLARI HEYECANI BAŞLADI

  Okul sporlarında lisanslı sporcu sayısıyla Türkiye’de lider kentlerden biri olan Bursa’da, 2019-2020 sezonunda 64 branşta düzenlenecek olan okul spor müsabakaları heyecanı başladı.

  Haberi Oku

  BURSA’DA 100 BİN ÇOCUĞA YÜZME ÖĞRETİLECEK

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir ile merkez ilçe belediyeleri işbirliğiyle tesislerin ortak kullanımının arttırılması, her mahalleye bir spor tesisinin kazandırılması ve “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında yaklaşık 100 bin çocuğa yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN BURSA'YA 85 MİLYON LİRALIK YATIRIM

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bursa milletvekilleri, Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ilçe belediye başkanlarını kabul etti. Bakanlık merkez binada gerçekleşen görüşmede, Bursa'ya yapılacak gençlik ve spor yatırımlarını kapsayan protokoller imzalandı.

  Haberi Oku

  EVİNİN SULTANLARI SPOR İÇİN KOLLARI SIVADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen “Evinin Sultanları Voleybol Turnuvası” projesi kapsamında, Bursalı ev hanımları ve çalışan kadınlara yönelik voleybol müsabakaları heyecanı başladı.

  Haberi Oku

  UYSAL, BOCCE DÜNYA ŞAMPİYONLARINI KUTLADI

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Mersin’de düzenlenen Dünya Büyükler Bocce Şampiyonasında Dünya şampiyonu olan İnci Ece Öztürk ve Buket Öztürk’ü kutlayıp spor malzemesiyle ödüllendirdi.

  Haberi Oku

  SPORTİF ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, bir araya geldiği İl Müdürlüğüne bağlı antrenörlerle sportif çalışmalar ve projelerin yanı sıra gençlik ve spor yatırımlarını masaya yatırdı.

  Haberi Oku

  TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI ŞERBETÇİOĞLU’NDAN UYSAL’A PLAKET

  Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şube Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, nezaket ziyaretinde bulundukları Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal’a plaket verdi.

  Haberi Oku

  ŞAMPİYON SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Avrupa Gençler Halter Şampiyonu Ramazan Kara, Büyükler Low kick Dünya ikincisi Muhammed Sait Öncül ve Bayanlar Voleybol Büyükler Türkiye Şampiyonu olan özel sporcuları kutlayıp spor malzemesi hediye etti.

  Haberi Oku

  YILIN SPOR EN'LERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında başarılı sporculara madalya verilirken, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) işbirliğiyle düzenlenen Yılın En'leri töreninde de başarılı sporcular, kulüp yöneticileri, spor adamları ve basın mensuplarına plaket verildi.

  Haberi Oku

  OKUL SPORLARI KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen koordinasyon ve bilgilendirme toplantısında, yaklaşık 500 beden eğitimi öğretmenine Spor Bilgi Sistemi Okul Sporları Modülü ve faaliyetlerle ilgili bilgi verildi.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU VİZYON PROJELERİ HİZMETE AÇTI

  Bir dizi ziyaret ve açılış için Bursa’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, heyecanla beklenen Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi ile Kestel Buz Pateni ve Hokey Salonu’nun açılışını yaptı.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER