YENİ ANTRENÖR EĞİTİM SİSTEMİNDE TEMEL EĞİTİM BAŞLIYOR

  Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, 4. DÜNYA GÖÇEBE OYUNLARI'NIN TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bursa'nın İznik ilçesinde 2021 yılında düzenlenecek 4. Dünya Göçebe Oyunları'nın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, bu yıl gerçekleştirmeyi planladıkları organizasyonu, Kovid-19 salgını nedeniyle 2021'e ertelediklerini, gelecek sene oyunları en güzel şekilde gerçekleştireceklerini söyledi.

  Haberi Oku

  BURSA KARACAALİ GENÇLİK KAMPINDA HEYECAN BAŞLADI

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Gemlik Karacaali Gençlik ve İzcilik Kamp Merkezi yenilenen yüzüyle, Gençlik ve Spor Bakanlığının Bir Kardeşlik İklimi temasıyla her yaz yüzlerce gencin buluşturulduğu Gençlik Kamplarına kapılarını açtı.

  Haberi Oku

  BURSALI GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

  Bursa Gençlik Merkezlerinde görevli gençlik liderleri ve gönüllüler, yeni tip korona virüs (Covid19) nedeniyle yüz koruyucu siperlik maske üretimine başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sağladığı olanaklar ile üretim yapan gençlik liderleri ile gönüllüler, ürettikleri maskeleri sağlık personeli ile kolluk kuvvetlerine dağıtıyor.

  Haberi Oku

  KUTSAL EMANETLER TÖRENLE UĞURLANDI

  Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıldönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilmek üzere Gelibolu Yarımadası’ndan alınan toprak, deniz suyu ve Türk Bayrağı Bursa’da düzenlenen törenin ardından Bilecik’e uğurlandı.

  Haberi Oku

  GENÇLER, “SOSYAL MEDYADAN SOSYAL MEYDANA” ETKİNLİKLERİNE İLGİ GÖSTERDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana Projesi” kapsamında gençler, Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen renkli ve eğlenceli etkinliklere yoğun ilgi gösterdi.

  Haberi Oku

  SPORTİF YETENEK TARAMASI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında geçen yıl yapılan test ve ölçümler sonucunda seçilen 5 bin 643 çocuğun eğitimi sürüyor. 2 ay süren Temel Hareket Becerileri ve Gelişimi Modülü eğitimini tamamlayan küçük yetenekler, ara teste tabi tutulduktan sonra 4 ay sürecek olan ikinci aşama eğitime alınacak.

  Haberi Oku

  BAŞPARMAK, TOHM SPORCULARIYLA BİR ARAYA GELDİ

  Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ni (TOHM) ziyaret eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak, çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunduğu sporcu ve antrenörlere eşofman dağıttı.

  Haberi Oku

  YENİ İL MÜDÜRÜ BAŞPARMAK GÖREVİ DEVRALDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Salih Başparmak, görevi Hüseyin Uysal’dan devraldı.

  Haberi Oku

  OKUL SPORLARI HEYECANI BAŞLADI

  Okul sporlarında lisanslı sporcu sayısıyla Türkiye’de lider kentlerden biri olan Bursa’da, 2019-2020 sezonunda 64 branşta düzenlenecek olan okul spor müsabakaları heyecanı başladı.

  Haberi Oku

  BURSA’DA 100 BİN ÇOCUĞA YÜZME ÖĞRETİLECEK

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir ile merkez ilçe belediyeleri işbirliğiyle tesislerin ortak kullanımının arttırılması, her mahalleye bir spor tesisinin kazandırılması ve “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında yaklaşık 100 bin çocuğa yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN BURSA'YA 85 MİLYON LİRALIK YATIRIM

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bursa milletvekilleri, Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ilçe belediye başkanlarını kabul etti. Bakanlık merkez binada gerçekleşen görüşmede, Bursa'ya yapılacak gençlik ve spor yatırımlarını kapsayan protokoller imzalandı.

  Haberi Oku

  EVİNİN SULTANLARI SPOR İÇİN KOLLARI SIVADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen “Evinin Sultanları Voleybol Turnuvası” projesi kapsamında, Bursalı ev hanımları ve çalışan kadınlara yönelik voleybol müsabakaları heyecanı başladı.

  Haberi Oku

  UYSAL, BOCCE DÜNYA ŞAMPİYONLARINI KUTLADI

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Mersin’de düzenlenen Dünya Büyükler Bocce Şampiyonasında Dünya şampiyonu olan İnci Ece Öztürk ve Buket Öztürk’ü kutlayıp spor malzemesiyle ödüllendirdi.

  Haberi Oku

  SPORTİF ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, bir araya geldiği İl Müdürlüğüne bağlı antrenörlerle sportif çalışmalar ve projelerin yanı sıra gençlik ve spor yatırımlarını masaya yatırdı.

  Haberi Oku

  TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI ŞERBETÇİOĞLU’NDAN UYSAL’A PLAKET

  Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şube Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, nezaket ziyaretinde bulundukları Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal’a plaket verdi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER