3 ARALIK’TA ENGELLİLER UNUTULMADI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İnegöl ve Mustafakemalpaşa’da renkli etkinlikler düzenlenirken; Nilüfer TOFAŞ Spor Salonunda Kuveyt Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı ve Bursa Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Spor Kulübü basketbol takımı arasında dostluk maçı yapıldı.

4 ARALIK 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Engellilere yönelik destek ve sportif çalışmaları artırarak sürdüren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü unutmadı. İnegöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü öncülüğünde İnegöl Belediyesi, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle renkli bir etkinlik düzenlendi. İlçe Spor Salonunda düzenlenen etkinlik, saygı duruşunun ardından engelli çocuklar tarafından işaret diliyle İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Altuntaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağlar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Şevki Yücel, ilçe protokolü ve öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte özel çocuklardan oluşan grup konser verdi. Engelli öğrencilerin el işi çalışmalarının da sergilendiği etkinlikte, şiir ve mektup dinletisinin ardından yapılan sportif parkur gösterisi ve 23 yaş üstü engellilerin halk oyunları gösterisi ilgi topladı. İnegöl Spina Bfida Derneği üyesi engelli gençlerin rol aldığı ve güvenlik güçlerine ithaf edilen kısa film sunumunun da yapıldığı renkli ve coşkulu etkinlik, pasta kesiminin ardından etkinliğe katılan bütün özel sporculara madalya verilmesiyle son buldu.

Engelliler Günü kapsamında ayrıca Nilüfer TOFAŞ Spor Salonunda sportif müsabaka yapıldı. Kuveyt Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı ve Bursa Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Spor Kulübü basketbol takımı, günün anlamı dolayısıyla dostluk maçında karşı karşıya geldi. Sporcuların ailelerinin yanı sıra küçük sporseverlerin de ilgi gösterdiği maçın sonunda ev sahibi Bursalı sporcular, etkinliğe katılımlarından dolayı konuk takım sporcularına teşekkür plaketi verdi. Yine Mustafakemalpaşa’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Emine Güven Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle renkli bir etkinlik düzenlendi. İlçe Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte şarkı söyleyip oyun oynayan engelli gençler, köy yaşamının anlatıldığı tiyatro gösterisiyle de beğeni topladı.