Vatandaşların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanması, spor yapmaya özendirilmesi ve yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş başarılı çocukların tanıtılması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinliklerinin Bursa ayağı başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında il merkezi ve tüm ilçelerde düzenlenecek olan etkinlikler, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal tarafından Heykel’deki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. 
Şube müdürleri, antrenörler ve personelin katıldığı çelenk sunma töreniyle başlayan etkinlikler kapsamında, İnegöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından doğa yürüyüşü düzenlendi. İnegöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Şevki Yücel, antrenörler, sporcular ve sporseverlerin katıldığı etkinlikte Babasultan, Esenköy, Çiftlik ve Edebey Köyü "Evliya Çelebi Yolu" doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. İnegöl Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe katılanlar açık havada spor yapmanın mutluluğunu yaşadı.
İl Müdürlüğü öncülüğünde 13 Ekim 2019 tarihine kadar sürecek etkinlikler kapsamında, il merkezinin yanı sıra tüm ilçelerde onlarca branşta çeşitli etkinlik, gösteri ve müsabakalar düzenlenecek. 

Amatör Spor Haftası Programı.xlsx