YÖNETİM

 

 

 

MAHMUT DEMİRTAŞ

BURSA VALİSİ 

 

1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.
 
1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı.Sırası ile Adıyaman, Adana, Mardin illerinde Vali olarak görev yapmasının ardından 09.08.2023 tarihli ve 376 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Bursa Valisi olarak atandı.
 
Vali Mahmut DEMİRTAŞ, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 

 

 

    

 

RAHMİ AKSOY

Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü 1970 yılında Erzurum’un Oltu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Aksoy, 1997 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu.

1997-2012 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde öğretmenlik yaptı. 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü’nde Eğitim Dairesi Başkanı olarak göreve başladı. 2020-2022 yılları arasında bakanlık başmüfettişi olarak görev yapan Rahmi Aksoy, halen Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Aksoy’un kamu yönetimi alanında yüksek lisansı, “Kıtalararası Yüzücü” ünvanı, Türkiye Yazarlar Birliği üyeliği ve yayımlanmış iki şiir kitabı bulunmaktadır. Rahmi Aksoy, evli ve iki çocuk babasıdır.