Bakanlığımız tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular 16 Mayıs 2023 tarihinde başlıyor. Deniz, Doğa ve Çadır kamplarımızda çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacağınız bir dönem yaşamak ve birbirinden güzel hikayeler biriktirmeniz için son başvuru tarihi 16 Haziran 2023’dür.

Kamplarımız ücretsiz olup, katılacakların ulaşım dahil tüm ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları süresince ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir. Çadır kampına katılmaya hak kazananlar ulaşımlarını kendileri sağlayacak olup, ulaşım ücretleri Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır.

Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecektir. Kamplara 12 ve 25 yaş aralığındaki tüm gençler başvuru yapabilecektir.

Kamp başvurularının değerlendirilmesinde;

Aile aylık net geliri 8.506,00 TL’nin  (2023 asgari ücret) altında olanlara,

Bakanlığımıza bağlı Gençlik Merkezlerine üye olanlara,

Eğitim hayatında başarılı olduğunu belgeleyenlere,

Kamplarımıza katılmak amacıyla üç yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara öncelik tanınacaktır.

Ayrıca şehit ve gazi yakını ( kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa atamaları doğrudan gerçekleştirilecektir.

Yukarıda belirtilen hususlar dahilinde katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecek olup belge ibraz etmeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.

Gençlik Kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvurular 16 Mayıs-16 Haziran 2023 tarihleri arasında https://gencizbiz.gsb.gov.tr adresinden veya E-Devlet aracılığı ile elektronik başvuru yoluyla yapılabilecektir.

Gençlik kampları hakkında bilgi almak için https://genclikkaplari.gsb.gov.tr adresini ziyaret edebilir, başvurular ile ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap alabilmek için en yakın Gençlik Merkezine başvurabilirsiniz.

Bir Kardeşlik İkliminde buluşmak ümidiyle bu yıl da gençlik kamplarımıza başvurularınızı bekliyoruz.