Okul Sporları Duyurular

DUYURU: 2. Küme  Voleybol Küçükler ve Yıldızlar maçları 16 Mart 2020 tarihinden itibaren başlayacaktır. Tüm kategorilerde kazanılmış 2 set üzerinden oynanacaktır.

DUYURU:  Tenis branşı Küçükler yarışma programı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz.

DUYURU: 2. Küme Basketbol (Gençler K/E), Voleybol (Gençler K/E), Futsal (Küçükler K/E -Yıldızlar K/E -Gençler K/E), Futbol (Küçükler E -Yıldızlar K/E -Gençler K/E) Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz.

DUYURU: Masa Tenisi branşı Yıldızlar kategorisi reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz.

DUYURU: Wushu branşı reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz.

DUYURU: Muaythai branşı reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz.

BİLGİ:  Branş Taahhüt, Lisans, Esame Listesi Oluşturma/Yazdırma işlemleri
ile ilgili anlatım "Lisans İşlemleri" sekmesinde yer almaktadır.

BİLGİ: Müsabakalardaki disiplin işlemleri ile ilgili kararlara "Cezalı Sporcular" sekmesinden ulaşabilirsiniz.

BİLGİ: Veli izin ve Terfi İzin Belgesi evrakına "Gerekli Belgeler" sekmesinden ulaşabilirsiniz.

DUYURU:  2.Küme Voleybol, Basketbol, Futbol ve Futsal Branşları Haftalık Programı;17-21 ŞUBAT 2020 Okul Sporları Faaliyet Programı.....GÜNCEL.pdf(Fikstürler tamamlandıkça buradan bilgilendirilecektir.)

NOT: Basketbol Branşı Genç Erkekler 20.02.2020 Cuma günü yapılacak olan maçlar Atatürk Spor Salonundan TOFAŞ Spor Salonuna alınmıştır.

DUYURU: Halk Oyunları branşı reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz.

DUYURU:  Yüzme branşı Küçükler reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

BİLGİ:  

Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliğinin “Uygulama ve Yarışmalara İlişkin Esaslar” başlıklı 5.Maddesinin “d” bendindeki “Öğrenci sporcunun okul adına yarışmalarda yer alması için öncelikle ilgili kademede okuması gerekir. Bir veya birkaç kademede birlikte eğitim ve öğretim verilen okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademeleri arasında öğrenci sporcu geçişi yapılamaz. Eğitim ve öğretim hizmetlerini aynı fiziki yapı ve aynı okul müdürlüğü altında farklı kurum kodu ile birleşik olarak sürdüren okullar karma takım çıkaramaz. Öğrenci sporcular, öğrenci belgelerinde ismi geçen okul adına yarışmalara katılabilirler.”  hükmü yer almaktadır. Buna istinaden birleştirme yapılarak takım oluşturulamaz.DUYURU: Modern Pentatlon branşı reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz.

DUYURU:  Oryantiring branşı Küçükler ve Yıldızlar kategorisi reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

DUYURU:  Artistik Cimnastik ve Step Aerobik branşı reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

DUYURU:  Judo branşı Küçükler reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz. (Teknik Toplantı ve Müsabaka Tarihi : 27 Şubat 2020 olarak güncellenmiştir.)

DUYURU: 2. Küme Teknik Toplantı ve Fikstür Çekimi tarihleri için tıklayınız.
2019-2020 2.Küme Takım Sporları Teknik Toplantı.doc


DUYURU:  Badminton branşı Yıldızlar reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz. (20-21-22  ŞUBAT 2020 olarak güncellenmiştir.) 

DUYURU:  Tenis branşı Küçükler-Yıldızlar reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

DUYURU:  Spor Tırmanışı branşı reglamanı yayımlanmıştır. Fikstür sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

***ÖNEMLİ DUYURU***

Değerli Okul Kullanıcıları!
Esame Listesi Oluşturma, Esame Listele/Yazdır ekranlarında yaşanan sistem sorunları çözülmüştür. Şu ana kadar düzenlenen mahalli müsabakalara, sistem üzerinden alınan Esame Listesini ibraz etmeden katılan okullarımızın katıldıkları yarışmanın Esame bilgilerini mutlaka sisteme girmeleri gerekmektedir. Yarışması tamamlanan spor dallarının Esame işlemleri sisteme girilmediği takdirde öğrencilerinizin söz konusu spor dalına ait bilgileri sisteme işlenemeyecek olacağından öğrencileriniz "Sporcu Özgeçmiş" bilgilerine ulaşamayacaklardır.Bu sebeple yarışmalara katılan öğrencilerinizin sistem üzerinden Esame Listesi işlemlerinin yapılması zorunludur.

DUYURU: 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Faaliyetleriyle ilgili bilgilere (Yarışma Talimatları, Kontenjan Tablosu, Branş-Yaş Kategori Tablosu, Spor Kafileleri Seyahat Yönergesi vb.) https://spor.sgm.gov.tr/okulsportal/ internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

DUYURU:Okul Sporları Modülü Kullanım Kılavuzu güncellenmiş, Okul Sporları Modülü aktif hale gelmiştir.

SPOR BİLGİ SİSTEMİ OKUL SPORLARI MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU (Güncel-12.11.2019).pdf

Daha önce sadece okul müdürlerinin, okulu adına diğer öğretmenleri yetkilendirme işlemi yapabileceği üzerinde bilgilendirme yapılmıştı. Ancak MEB servisi üzerinde yaşanan sorunlardan dolayı işleyiş güncellenmiştir. Yapılan güncelleme ile artık okul adına işlem yapabilmek için okulda MEB servisinde kayıtlı öğretmen olmak yeterlidir. Okul müdürünün yetkilendirmesine gerek kalmaksızın, okuldaki öğretmenler de branş taahhüt, lisans, esame işlemleri yapabilecektir.  Söz konusu husus Spor Bilgi Sistemi kullanım kılavuzunda da güncellenmiştir. Okul kullanıcıları e-devlet üzerinden giriş yapacaklardır.
 
BİLGİ:  Okul Sporları Şube Müdürlüğü İletişim Bilgileri:
Okul Sporları Şube Müdürlüğü İletişim Bilgileri.docx


DUYURU: Okul Sporları Yönetmeliği 2 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete ile güncellenmiştir.  
Okul Sporları Yönetmeliği Kasım-2019.docx


DUYURU:Altıparmak’ta hizmet verdiğimiz bina, Yeni Yalova Yolu As Merkez arkasına taşınmıştır. İletişim bilgisi sitemizde mevcuttur.

DUYURU: E-Posta İletişim adresimiz bursa.okulsporlari@gsb.gov.tr olarak güncellenmiştir.

İL DIŞINA GİDECEK KAFİLELERİN DİKKATİNE:Kontenjan doğrultusunda İlimizi temsilen il dışına gidecek olan kafile listesinde yer alacak sporcularımızın lisansları ve nüfus cüzdanları (Gençlerin nüfus cüzdanları fotoğraflı olmak zorunda) İl Dışı Onay çıktıları ile birlikte Okul Sporları Şubesinde kontrol edilmek üzere getirilecektir. İstenilen belgelerin kontrolleri yapıldıktan sonra İl Müdürlüğümüzdeki imza işlemi tamamlanacaktır. İl Dışı Kafile Onay Listesini bursa.okulsporlarionay@gsb.gov.tr adresine mail atmanız gerekmektedir.

İl Dışı Kafile Dilekçesi'' formlarını doldurarak imza işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

İl Dışı Kafile İşlemleri İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- İl Dışı Kafile Dilekçesini hazırlayıp doldurarak getiriniz. (Kafile için kiralanacak araçlardan istenilen belgeler İl Dışı Kafile Dilekçesinde yer almaktadır)

2- Tarifesiz olarak gidecek kafilelerde Seyahat türü bölümünü Resmi Araç veya Araç Kiralama şeklinde doldurunuz. ( Resmi Araç kiralayan kafilelere yol harcırahı verilmez)

3- Kafile için kiralanacak aracın modeli (Resmi araç hariç)  en fazla 7 yıl olması zorunludur.

4- Gönderdiğimiz Bordronun çıktısını alarak kafilede yer alan kişilere imzalatınız.(Avans kapatma işlemi sırasında teslim edilecektir.)

5- İl Dışı Kafile Onayından 4 nüsha çıktı almanız gerekmektedir. Onayda yer alan sporcularınızın bulunduğu müsabakaya ait esame listesi, lisansları ve nüfus cüzdanlarını (gençler için fotoğraflı olması zorunludur) kontrol edilmek üzere Okul Sporları Şubesine getirmeniz gerekmektedir. İstenilen belgelerin kontrolleri yapıldıktan sonra İl Müdürlüğümüzdeki imza işlemi tamamlanacaktır.

6- Kafile onay evrakları imza sürecinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü Ahmet UZUN’a imzalatılarak İl Müdürlüğümüze de gelinebilir.?

NOT: Kafile Başkanının TC kimlik numarası ve banka İBAN bilgilerini muhasebe  yetkilisine (Hilal YÜKSEL- Nuredin KÖSE) vermeleri gerekmektedir.