GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ AKSOY GÖREVİ DEVRALDI

  Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Rahmi Aksoy, görevi Salih Başparmak’tan devraldı.

  Haberi Oku

  YILDIZLAR BURSA'DA PARLIYOR

  Son yıllarda hayata geçirilen vizyon tesis yatırımlarıyla milli takımların üssü haline Bursa, Yıldız Güreş milli takımının kampına ev sahipliği yapıyor

  Haberi Oku

  ANALİG, “23 Nisan Futbol Turnuvası: Mahallede Maç Var” Organizasyonuyla Başlıyor

  2021-2022 sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi bünyesinde yapılacak olan “23 Nisan Futbol Turnuvası: Mahallede Maç Var” organizasyonuna başvuruları 31.01.2022 16.02.2022 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüze yapılacaktır.

  Haberi Oku

  SÖMESTR TATİLİNDE YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde başlatılan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Bursa’da, tüm hızıyla devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen proje kapsamında sömestr tatili boyunca havuzların kapılarını gençlere açarak yüzlerce öğrenciye yüzme eğitimi verilmesi hedefleniyor.

  Haberi Oku

  OKULLARARASI YÜZME YARIŞMALARI TAMAMLANDI

  Okullararası müsabaka heyecanının tüm hızıyla sürdüğü Bursa önemli müsabakalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında, Bursa’da düzenlenen Okul Sporları Yüzme Gençler Grup yarışmaları sona erdi.

  Haberi Oku

  86. Büyük Atatürk Koşusu Heyecanı Sona Erdi

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bursa Atletizm İl Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen 86. Büyük Atatürk Koşusu heyecanı sona erdi.

  Haberi Oku

  Samsun’daki ‘Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na Bursa damgası

  Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun düzenlediği 2021 Salon Türkiye Şampiyonası, Samsun'da gerçekleştirildi. Şampiyonaya Bursalı sporcular damga vurdu.

  Haberi Oku

  SPOR DOLU HAFTADA KAZANAN DOSTLUK OLDU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce, bakanlık yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinin ders dışı zamanlarını olumlu değerlendirmeleri amacıyla 9-17 Aralık tarihleri arasında Kredi ve Yurtlar İl Turnuvaları düzenlendi.

  Haberi Oku

  HAYALLER GERÇEK OLSUN

  Malhun Hatun Yurt Müdürlüğü öğrencileri hayalleri gerçeğe dönüştürüyor.

  Haberi Oku

  OKUL SPORLARI HEYECANI BAŞLADI

  Okul sporlarında lisanslı sporcu sayısıyla Türkiye’de lider kentlerden biri olan Bursa’da, 2021-2022 sezonunda 71 branşta düzenlenecek olan okul spor müsabakaları heyecanı başladı.

  Haberi Oku

  SPORTİF YETENEK TARAMASI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yapılan test ve ölçümler sonucunda seçilen bin 345 çocuğun eğitimi sürüyor.

  Haberi Oku

  BURSA’DA DENEYAP SINAV HEYECANI DEVAM EDİYOR

  Bursa’da geleceğin teknoloji yıldızı olmayı hedefleyen yaklaşık 3 bin 500 genç, Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi kapsamında hünerlerini sergilemeye devam ediyor.

  Haberi Oku

  AMATÖR SPOR HAFTASI HEYECANI SONA ERDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) işbirliğiyle düzenlenen Yılın En’leri töreninde de başarılı sporcular, kulüp yöneticileri ve spor adamlarına plaket verildi.

  Haberi Oku

  AVRUPA SPOR HAFTASI’NA BURSA’DAN COŞKULU START

  Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası etkinlikleri Bursa’da da başladı. Açılışta gösteri yapan sporcular renkli görüntüler oluşturdu.

  Haberi Oku

  BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ KAPSAMINDA ESKİŞEHİRLİ GENÇLER BURSA’YI GEZDİ

  Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Eskişehir’den gelen 40 genç 4 günlük gezi programının son gününde Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Kılıç’ı ziyaret etti. Vali Yardımcısı Kılıç, Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatını yakalayan gençlere kestane şekeri, satranç takımı ve spor malzemeleri hediye etti.

  Haberi Oku

  BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ BAŞLADI

  Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Balıkesir’den gelen 38 çocuk 4 günlük gezi programının son gününde Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı ziyaret etti. Vali Canbolat, Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatını yakalayan çocuklara kestane şekeri, satranç takımı ve spor malzemeleri hediye etti.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER