19 MAYIS BURSA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

  Gençlik Haftası kapsamında Bursa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Coşkuya sahne olan kutlamalar Heykel’deki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, İl Müdürlüğü personeli, vatandaşlar, kulüp sporcuları, gençlik merkezlerine üye gençler ve öğrencilerin katıldığı çelenk sunma töreni, Büyükşehir Belediye bandosu eşliğinde yapılan saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

  Haberi Oku

  EĞİTİM GÖREVLİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

  13 Ağustos 2021 tarihli ve 31567 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 4371 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe giren "Gençlik ve Spor Bakanlığı Ek Ders Saatlerine İlişkin Esaslar Hakkında Karar" doğrultusunda hazırlanan "Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Faaliyetlerinde Ek Ders ve Diğer Uygulamalara İlişkin Usul ve Esaslar" kapsamında İl Müdürlüğümüzde Bakanlığımız bünyesinde açılacak eğitim faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi başvuruları alınacaktır.

  Haberi Oku

  İstanbul, 2023 Türk Dünyası Gençlik Başkenti oldu.

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyev ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın attığı imzalarla İstanbul, 2023 Türk Dünyası Gençlik Başkenti oldu.

  Haberi Oku

  GSB EDU Yayında... GSB Hep Yanında

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla ihtiyaç duydukları eğitimlere uzaktan ve yüz yüze ulaşabilecekleri eğitsel, kültürel ve sportif içeriklerin yer aldığı Eğitim Deneyim Uygulama sayfasını gençlerle buluşturuyor.

  Haberi Oku

  EĞİTİM GÖREVLİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI (EYS)

  Bursa ilimizde Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde Spor ve Gençlik alanlarında açılacak eğitim faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi başvuruları alınacaktır. Başvurular 17 Şubat'a kadar uzatıldı.

  Haberi Oku

  AMATÖR SPOR HAFTASI HEYECANI SONA ERDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) işbirliğiyle düzenlenen Yılın En’leri töreninde de başarılı sporcular, kulüp yöneticileri ve spor adamlarına plaket verildi.

  Haberi Oku

  BURSA’DA GSB YURTLARINA BAŞVURU YAPAN ÖĞRENCİLERİN %100’Ü YERLEŞTİ

  GSB Yurtları öğrenci yerleştirme sonuçlarının ilk fazı açıklandı. GSB Yurtlarında kalmak için başvuran tüm üniversite öğrencilerinin yerleştirildiği Bursa’da %100 yerleştirme ile bu yıl rekor kırıldı. Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada; “Yıllık bazda en fazla talebi almamıza rağmen birinci faz yerleştirmemizde tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını gerçekleştirdik.” İfadelerinde bulundu.

  Haberi Oku

  GSB SPOR OKULLARI HEYECANI BAŞLIYOR

  Bursa’da okulların tatile girmesiyle birlikte, GSB Spor Okulları heyecanı tekrar başlıyor. Çocukların büyük bir heyecanla beklediği GSB Spor Okulları, 27 Haziran 2022 tarihinden itibaren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesisler ve kentin çeşitli bölgelerindeki okullarda, on binlerce çocuğu tekrar ücretsiz bir şekilde sporla buluşacaktır.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ AKSOY GÖREVİ DEVRALDI

  Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Rahmi Aksoy, görevi Salih Başparmak’tan devraldı.

  Haberi Oku

  YILDIZLAR BURSA'DA PARLIYOR

  Son yıllarda hayata geçirilen vizyon tesis yatırımlarıyla milli takımların üssü haline Bursa, Yıldız Güreş milli takımının kampına ev sahipliği yapıyor

  Haberi Oku

  ANALİG, “23 Nisan Futbol Turnuvası: Mahallede Maç Var” Organizasyonuyla Başlıyor

  2021-2022 sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi bünyesinde yapılacak olan “23 Nisan Futbol Turnuvası: Mahallede Maç Var” organizasyonuna başvuruları 31.01.2022 16.02.2022 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüze yapılacaktır.

  Haberi Oku

  SÖMESTR TATİLİNDE YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde başlatılan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Bursa’da, tüm hızıyla devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen proje kapsamında sömestr tatili boyunca havuzların kapılarını gençlere açarak yüzlerce öğrenciye yüzme eğitimi verilmesi hedefleniyor.

  Haberi Oku

  OKULLARARASI YÜZME YARIŞMALARI TAMAMLANDI

  Okullararası müsabaka heyecanının tüm hızıyla sürdüğü Bursa önemli müsabakalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında, Bursa’da düzenlenen Okul Sporları Yüzme Gençler Grup yarışmaları sona erdi.

  Haberi Oku

  Samsun’daki ‘Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na Bursa damgası

  Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun düzenlediği 2021 Salon Türkiye Şampiyonası, Samsun'da gerçekleştirildi. Şampiyonaya Bursalı sporcular damga vurdu.

  Haberi Oku

  86. Büyük Atatürk Koşusu Heyecanı Sona Erdi

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bursa Atletizm İl Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen 86. Büyük Atatürk Koşusu heyecanı sona erdi.

  Haberi Oku

  SPOR DOLU HAFTADA KAZANAN DOSTLUK OLDU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce, bakanlık yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinin ders dışı zamanlarını olumlu değerlendirmeleri amacıyla 9-17 Aralık tarihleri arasında Kredi ve Yurtlar İl Turnuvaları düzenlendi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER