HABERARŞİVİ
 • 16

  EKİM

  ATLETİZMDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ve Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, atletizm branş antrenörleriyle Bursa Olimpik Hazırlık Merkezinde (TOHM) bir araya gelerek sürdürülen çalışmaları masaya yatırdı.

 • 15

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI HEYECANI SONA ERDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında başarılı sporculara madalya verilirken, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) işbirliğiyle düzenlenen Yılın En’leri töreninde de başarılı sporcular, kulüp yöneticileri, spor adamları ve basın mensuplarına plaket verildi.

 • 14

  EKİM

  54. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU'NUN SON ETABI BURSA'DAN START ALDI

  Bu yıl 54.'sü düzenlenen ve dünyanın tek kıtalararası bisiklet turnuvası olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 164 kilometrelik Bursa-İstanbul etabı start aldı.

 • 13

  EKİM

  OKUL SPORLARI KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin beden eğitimi öğretmenleriyle bir araya geldiği Okul Sporları koordinasyon ve bilgilendirme toplantısında, Bursa’ya kazandırılan vizyon tesislerin çocuklar ve gençler tarafından doldurulması çağrısında bulunup; ilk, orta ve lisede eğitim gören yaklaşık 600 bin öğrencinin en az bir branşta spor yapmasını arzuladıklarını vurguladı.

 • 11

  EKİM

  GÜRSU SPOR FABRİKASINDA ÜRETİM BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sürdürülen tesisleşme hamlesi kapsamında kısa bir süre önce hizmete giren, Bursa'nın yeni nesil spor tesislerinden biri olan Gürsu Spor Fabrikasında her gün yüzlerce genç çeşitli branşlarda spor yapıyor.

 • 9

  EKİM

  ŞAHİN, ŞAMPİYON VETERAN GÜREŞÇİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, 28-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Makedonya’da düzenlenen Veteranlar Dünya Serbest Güreş Şampiyonasından madalyalarla dönen 4 Bursalı veteran güreşçiyi ödüllendirdi.

 • 9

  EKİM

  OTOMOBİL SPORLARI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Bursa Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Mete Pala ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Mitat Ülküden ile otomobil sporları kapsamında düzenlenen organizasyonlar ve yapılan çalışmaları değerlendirdi.

 • 8

  EKİM

  OKUL SPORLARI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, spor ve gençlik faaliyetlerinin güçlendirilmesi için yapılması planlanan okul sporları ve gençlik merkezleri faaliyetleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 • 8

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI HEYECANI BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve bu yıl 08-14 Ekim 2018 tarihleri arasında onlarca branşta düzenlenecek olan ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri başladı.

 • 5

  EKİM

  MUDANYA MÜTAREKE SPOR OYUNLARI COŞKUSU SÜRÜYOR

  Mudanya Mütarekesi'nin 96. yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 12.si düzenlenen “Mütareke Spor Oyunları” müsabakaları coşkusu sürüyor. Yaklaşık 1 ay boyunca sürecek olan müsabakalara 8 branşta yaklaşık 100 takım ve 2 bin sporcu katılacak.

 • 4

  EKİM

  TABAN BİRLİKLERİYLE SPORDA İŞBİRLİĞİ GÜÇLENİYOR

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Suphi Evke ve Derneğin Yönetim Kurulu üyeleriyle sporun altyapısında sürdürülen çalışmalar, tesisleşme ve projelerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 • 4

  EKİM

  NİLÜFER TOFAŞ SPOR SALONU YENİ SEZONA HAZIR

  Hizmete girdiği günden beri birçok ulusal ve uluslararası müsabakaya ev sahipliği yaparak Bursa’nın marka değerini artıran, Bursa’nın en büyük uluslararası nitelikteki spor salonu olan Nilüfer TOFAŞ Spor Salonunun zemini yenilendi. 7500 seyirci kapasiteli Salon tadilattan geçirilen zeminiyle yeni sezona hazır hale getirildi.

 • 2

  EKİM

  ANTRENÖRLER YENİ BİLGİLERLE DONATILDI

  Antrenörler ve sportif eğitim uzmanlarını bilimsel bilgiler ışığında eğitmeye devam eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, yetkin akademisyenlerin sunum yaptığı 2 günlük Antrenör Gelişim Semineri düzenlendi.

 • 2

  EKİM

  GENÇLİK VE SPOR FAALİYETLERİ MASAYA YATIRILDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan İlçe, Şube ve Gençlik Merkezi Müdürleriyle bir araya gelerek gençlik ve sportif çalışma, proje ve etkinliklerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 • 1

  EKİM

  MİLLETVEKİLİ IŞIK, SPOR VE GENÇLİK ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ ALDI

  Devam eden vizyon projeleri masaya yatıran Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ve AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Bursa’yı su sporlarının lokomotif illerinden biri haline getirmek için İznik ve Uluabat Gölü ile Gemlik Körfezinde genişleyerek sürdürülecek çalışmalar ve düzenlenecek müsabakalar ile yapılması planlanan sportif organizasyonlar, etkinlikler ve gençlik çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu.