HABERARŞİVİ
 • 20

  ŞUBAT

  BÜYÜKLER TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI HEYECANI BAŞLADI

  Büyükler Türkiye Badminton şampiyonasının tüm hızıyla sürdüğü Bursa’nın ev sahipliği yaptığı Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası heyecanı başladı.

 • 16

  ŞUBAT

  TÜRKİYE EURO 2024’E RESMEN ADAY

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye'nin, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak için aday olduğunu açıkladı.

 • 15

  ŞUBAT

  BÜRO MEMURSEN’DEN ŞAHİN’E ZİYARET

  Büro Memursen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin’i ziyaret etti.

 • 14

  ŞUBAT

  BURSA TOHM ATLETLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI

  Olimpiyatlar başta olmak üzere uluslararası organizasyonlarda yarışacak olan sporcuların yetiştirildiği Bursa Olimpik Hazırlık Merkezine bağlı atletler, İstanbul’da düzenlenen U 20 (Gençler) Salon Atletizm Şampiyonası’nda büyük başarı elde etti.

 • 13

  ŞUBAT

  BİLARDO DÜNYA KUPASI SONA ERDİ

  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Bilardo Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘3 Bant Bilardo Dünya Kupası’nda geçen yılın şampiyonu Hollandalı Dick Jaspers’ı yenen Belçikalı Frederic Caudron Dünya Kupasının yeni sahibi oldu.

 • 13

  ŞUBAT

  EYOF 2017 ŞÖLENİ BAŞLADI

  Türkiye'nin ilk kez ev sahipliğinde Erzurum'da düzenlenen EYOF 2017'nin açılış töreni, kentteki Kazım Karabekir Stadı'nda görkemli bir şekilde yapıldı

 • 13

  ŞUBAT

  EYOF TEMSİLCİLERİMİZ OCAK VE USTA

  Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali, Erzurum’da start aldı. Avrupa’nın önemli kış spor merkezlerinden Erzurum, olimpiyat oyunlarına katılma hayali olan genç sporcuları ev sahipliği yapıyor.

 • 13

  ŞUBAT

  KANO MİLLİ TAKIMINA BURSA’DAN 6 ADAY

  Son yıllarda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi ve Federasyonlar işbirliğinde başlatılan çalışmalar neticesinde ilk resmi müsabakaların ve çalışmaların 2013 yılında başlatıldığı Kano branşında başarılar ardı ardına gelmeye başladı.

 • 13

  ŞUBAT

  ŞAHİN AVRUPA ŞAMPİYONLARINI TEBRİK ETTİ

  Son yıllarda sistemli çalışmalar neticesinde faal sporcu sayılarını büyük oranda arttıran ve sportif alt yapısını güçlendirerek aldığı başarılarla spor kendi kimliği kazanan Bursa, Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonasında üst üste 2. Kez zirveye çıkarak Avrupa Şampiyonu oldu.

 • 9

  ŞUBAT

  YILDIRIM, GÜRSU, KESTEL SPOR YATIRIMLARIYLA MARKALAŞIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından artarak sürdürülen tesisleşme hamleleriyle Bursa’da vizyon projeler bir bir hayata geçmeye devam ediyor. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın verdiği destekle Bursa, gençlik ve sporda son yıllarda hızlanan yatırımlarla altın çağını yaşıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç döneminde zirveye taşınan yatırımlardan önemli pay alan Bursa’da son yıllarda yaklaşık 250 milyon Liralık yatırım yapılırken, uluslararası standartlarda birçok spor salonu, kompleks ve yüzme havuzu da kente kazandırıldı.

 • 1

  ŞUBAT

  İŞİTME ENGELLİLER TÜRKİYE TENİS ŞAMPİYONASINA BURSA DAMGASI

  İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafında düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Tenis Şampiyonasında ilimizi temsil eden Osmangazi Belediye Spor Kulübü sporcusu Emir Vatansever rakiplerini yenerek Türkiye Birincisi oldu.

 • 30

  OCAK

  GENÇLERİN GELİŞİMİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

  Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüyle birlikte 2016 yılında gençlik ve spor alanında yürüttüğü çalışmalar ve 2017 yılı için planlanan çalışmalar masaya yatırıldı.

 • 28

  OCAK

  GENÇLERDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

  Türk Kızılay'ının geçtiğimiz günlerde kan stoklarında ciddi azalma olduğu yönündeki açıklamasının ardından “Gençlik Merkezleri Kan Bağışı Kampanyası” başlatıldı.

 • 24

  OCAK

  ULUSLARARASI İHL’YE VERİLEN SPOR DESTEĞİ MEYVE VERİYOR

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine verilen antrenör ve spor malzemesi desteği meyve vermeye başladı.

 • 21

  OCAK

  TOHM KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin başkanlığında yapılan toplantıda, Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) bünyesinde güçlenerek süren çalışmalar masaya yatırıldı.