HABERARŞİVİ
 • 22

  ŞUBAT

  GENÇLİK ÇALIŞMALARI MASAYA YATIRILDI

  Bursa Valiliğinin talimatları doğrultusunda yeniden yapılandırılan ve tüm ilçelerde kurulan gençlik merkezleri birimleri ile onbinlerce gence ulaşan çalışmalar, sivil toplum örgütleriyle son yıllarda sürdürülen işbirliğiyle daha da güçlendiriliyor.

 • 22

  ŞUBAT

  GENÇLİK MERKEZLERİNDE TÜRK MÜZİĞİ COŞKUSU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, “Sahne Sırası Sende” sloganıyla başlatmış olduğu ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışmasının Bursa finali gerçekleştirildi.

 • 21

  ŞUBAT

  BURSA'DA “OLİ” RÜZGARI ESTİ

  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından sürdürülen ‘Spor Kültürü ve Olimpik Eğitimi’ (OLİ) projesi Bursa’da güçlenerek devam ediyor. Yenişehir, İznik, Mudanya'da verilen eğitimler kapsamında binlerce çocuğa renkli ve hareketli sunumlar yapıldı.

 • 20

  ŞUBAT

  ANTRENÖR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’in başkanlığında, İlçe ve Şube Müdürleri ile İl Müdürlüğüne bağlı antrenörlerin katılımıyla düzenlenen değerlendirme toplantısında, yürütülen çalışmaların yanı sıra gençlik ve spor yatırımları masaya yatırıldı.

 • 19

  ŞUBAT

  GENÇLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI RÜZGARI NİLÜFER'DE ESTİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kültür ve Sanat Yarışmaları adı altında "Gençler Arası Bilgi Yarışmaları" düzenlenerek, Nilüfer Gençlik Merkezinde Gençler Bilgi Yarışmaları’nda yeteneklerini sergileme fırsatı buldu.

 • 17

  ŞUBAT

  ATLETİZM GENÇLER MÜSABAKALARINDA HEYECAN SONA ERDİ

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullararası Atletizm AB müsabakaları heyecanı sona erdi.

 • 16

  ŞUBAT

  MİNDERDE FIRTINA DİNDİ

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Güreş Genç Erkekler Serbest Stil ve Genç Erkekler Grekoromen Stil kategorisinde düzenlenen ve yaklaşık 100 güreşçinin katıldığı müsabakalar sonucunda dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

 • 16

  ŞUBAT

  TÜGVA’YLA GENÇLİK ÇALIŞMALARI GÜÇLENİYOR

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bursa İl Temsilcisi Mehmet Fatih Kaya ile işbirliği kapsamında yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

 • 15

  ŞUBAT

  KARATE ŞAMPİYONLARI BELİRLENDİ

  13-14 Şubat 2018 tarihleri arasında Osmangazi Belediyesi Acemler Spor Salonunda Okullararası Karate İl Birinciliği müsabakası düzenlendi.

 • 14

  ŞUBAT

  BURSALI GENÇLER, BUZUN ÜZERİNDE DE BAŞARIYA İMZA ATACAK

  Tesisleşme hamlesi ile son 6 yılda yaklaşık 250 milyon liralık yatırımın yapıldığı Bursa’da vizyon projeler bir bir hayata geçiyor. Bu kapsamda Bursa'nın ilk Olimpik Buz Pateni-Hokeyi Salonu olan Kestel Olimpik Buz Pateni-Hokeyi Salonu, gençlerin ve vatandaşların hizmetine girmesi için gün sayıyor.

 • 14

  ŞUBAT

  FUTBOL KÜÇÜK ERKEKLER MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullararası müsabakalar hız kesmeden sürüyor. Birçok branşta sürdürülen müsabakalar kapsamında Futbol Küçük Erkekler İl Şampiyonası heyecanı yaşandı.

 • 14

  ŞUBAT

  GENÇLER OSMANGAZİ'DE KULAÇ ATTI

  Okullararası müsabaka heyecanının tüm hızıyla sürdüğü Bursa önemli müsabakalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Heyecanın tüm hızıyla sürdüğü okul sporları müsabakaları kapsamında Bursa’da düzenlenen Gençler Yüzme İl Birinciliği sona erdi.

 • 13

  ŞUBAT

  KESTEL'DEKİ TESİS VE SPORTİF ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

  Kestel Kaymakamı İskender Yönden, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’i ziyaret ederek Kestel ilçesine kazandırılan tesisler ve sportif çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 • 13

  ŞUBAT

  BASKETBOL MÜSABAKALARI HEYECANI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullararası Basketbol Genç Kızlar A kategorilerinde final müsabakaları heyecanı yaşandı.

 • 12

  ŞUBAT

  SATRANÇ MÜSABAKALARI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullararası organizasyon kapsamında Satranç Takım Turnuvası heyecanı yaşandı. Ertuğrul Sağlam Spor Tesislerinde düzenlenen Minikler Genel ve Minik Kızlar kategorilerinde düzenlenen müsabakalar yoğun ilgi gördü.