HABERARŞİVİ
 • 25

  MAYIS

  FUTBOL 2. KÜME KÜÇÜK KIZLAR MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullararası Futbol 2. Küme Futbol Küçük Kızlar müsabaka heyecanı yaşandı.

 • 24

  MAYIS

  BURSA’DA YETENEK TARAMASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Bursa’da tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Çamlıca Anadolu Lisesinde yürütülen yetenek taraması çalışmalarını yerinde inceledi.

 • 22

  MAYIS

  KÜÇÜKLER BASKETBOL MÜSABAKA HEYECANI SONA ERDİ

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları kapsamında Basketbol 2. Küme Küçük Kızlar-Erkekler müsabakaları heyecanı yaşandı.

 • 19

  MAYIS

  BURSA’DA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

  Gençlik Haftası heyecanının devam ettiği Bursa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, binlerce gencin katıldığı "Atatürk’ü Anma ve Gençlik Yürüyüşü" ile Bursa Kent Müzesi önünde renkli gösterilerle coşkuyla kutlandı.

 • 17

  MAYIS

  İNEGÖL’DE BÜYÜK ORGANİZASYON TAMAMLANDI

  İnegöl’de 58 okuldan 2000 sporcunun katılımıyla Mart ayında başlayan ve 2 ay süren İnegöl Belediyesi Başkanlık Kupası sona erdi.

 • 17

  MAYIS

  ENGELLİLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş ile dezavantajlı gruplar ve engellilere yönelik gençlik ve sportif çalışmalar, hayata geçirilen projeler ve düzenlenmesi planlanan organizasyonlarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 • 16

  MAYIS

  ŞAHİN, TAEKWONDO AVRUPA İKİNCİSİ İLGÜN’Ü ÖDÜLLENDİRDİ

  Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Rusya’da düzenlenen Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonasında gümüş madalya alan Bursa Sağlık Gücü Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Hatice Kübra İlgün’ü elde etmiş olduğu büyük başarısından dolayı ödüllendirdi.

 • 16

  MAYIS

  ATICILIK’TA BURSA TÜRKİYE ŞAMPİYONU

  4-6 Mayıs 2018’de Bursa'da düzenlenen Türkiye Trap-Skeet Şampiyonasında büyük erkekler kategorisinde şampiyon olan Alp Kızılsu, büyük kadınlarda ikinci olan Dilara Kızılsu ve üçüncü olan Nihan Gürer’i, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin başarılarından dolayı kutlayarak ödüllendirdi.

 • 16

  MAYIS

  “II.GENÇLİK VE SPOR ŞÖLENİ” HARMANCIKTA YAPILDI

  Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, DAĞDER (Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık ve Osmangazi’ye Bağlı Dağ Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği), Belediyeler ve Milli Eğitim Müdürlüğü Dağ bölgesindeki 4 ilçe gençleri için önemli olan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik ve Spor Şöleni Harmancık'ta yapıldı.

 • 15

  MAYIS

  GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI START ALDI

  15-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı.

 • 11

  MAYIS

  OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONUNDAN ŞAHİN’E ZİYARET

  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu yöneticisi Mithat Ülküden, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin’i ziyaret ederek yapılacak çalışmalar ve işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulunarak 12-13 Mayıs tarihlerinde Orhangazi’de düzenlenecek olan Bursa Otokros Kupası Yarışları değerlendirildi.

 • 8

  MAYIS

  BURSA, SPORDAKİ BAŞARILARINI SÜRDÜRÜYOR

  Son 6 yılda birçok ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Bursa, haftasonu Trap Skeet ve Güreş Gençler Türkiye Şampiyonalarına ev sahipliği yaparak alınan derecelerle şampiyonalara damgasını vurdu. Aynı zamanda haftasonu düzenlenen onlarca müsabaka ve amatör maçlar kapsamında ilimize gelen yaklaşık 1100 sporcu sayesinde kent ekonomisine katkı sağlandı.

 • 7

  MAYIS

  AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

  Spordaki taban birlikleri ve amatör spor kulüpleriyle yakın temasta olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin, Hüdavendigar Dikkaldırım Spor Kulübünü ve Fethiye Spor Kulübünü ziyaret ederek yürütülen sportif çalışmalar organizasyonlar ile “KOŞABİLİYORKEN KOŞ” projesi hakkında fikir alışverişinde bulundu.

 • 7

  MAYIS

  İL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİ “KOŞABİLİYORKEN KOŞ” PROJESİNİ HEM YAŞIYOR HEM YAŞATIYOR

  Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personelleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve herkes için spor felsefesini yaymak ve kitle sporunu yaygınlaşmasında lokomotif olan "Koşabiliyorsan Koş" projesi kapsamında mesai öncesi yürüyüş yaparak herkesi spor yapmaya davet etti.

 • 7

  MAYIS

  DAĞDER II. GENÇLİK VE SPOR ŞÖLENİ BAŞLIYOR

  Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, DAĞDER (Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık ve Osmangazi’ye Bağlı Dağ Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği), Belediyeler ve Milli Eğitim Müdürlüğü Dağ bölgesindeki 4 ilçe gençleri için önemli bir projeyi hayata geçirdi. 2017 yılında ilk kez düzenlenen Gençlik ve Spor Şöleni Kocayayla’da yapılırken bu yıl ise ikincisi düzenlenecek olan Gençlik ve Spor Şöleni Harmancık ilçemizin ev sahipliğinde yapılacak.