HABERARŞİVİ
 • 7

  ARALIK

  BURSA, 2. ULUDAĞ ULTRA ORYANTİRİNG MARATONUNA HAZIRLANIYOR

  Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Altuntaş, Türkiye Oryantiring Federasyonu Sportif Direktörü Veysel Güler ve beraberindekilerle birlikte, 2019 yılında yaklaşık bin sporcunun katılımıyla düzenlenecek olan 2. Uluslararası Uludağ Ultra Oryantiring Maratonu hazırlıklarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 • 7

  ARALIK

  VALİ CANBOLAT ZİYARET EDİLDİ

  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Altuntaş, Ekim ayında Bursa’ya atanan Vali Yakup Canbolat’ı ziyaret etti.

 • 5

  ARALIK

  EMEKLİ PERSONELE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Altuntaş, uzun yıllar İl Müdürlüğü bünyesinde çeşitli birimlerde görev yapan emekli 7 personele verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

 • 4

  ARALIK

  3 ARALIK’TA ENGELLİLER UNUTULMADI

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İnegöl ve Mustafakemalpaşa’da renkli etkinlikler düzenlenirken; Nilüfer TOFAŞ Spor Salonunda Kuveyt Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı ve Bursa Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Spor Kulübü basketbol takımı arasında dostluk maçı yapıldı.

 • 3

  ARALIK

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerleri 01-03 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlendi.

 • 30

  KASIM

  KAYAK SPORUYLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Altuntaş, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte kısa bir süre sonra başlayacak olan kayak sezonuna yönelik hazırlıklar, altyapı çalışmaları ile yapılacak müsabaka ve organizasyonlarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 • 29

  KASIM

  OKUL SPORLARI MASA TENİSİ MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde okul sporları organizasyonu kapsamında düzenlenen ve 45 okuldan 180 sporcu öğrencinin katıldığı Masa Tenisi Gençler müsabakaları heyecanı sona erdi.

 • 27

  KASIM

  E-Devlet Hizmetlerimizin Eğitimi Verildi

  E-lisans, E-vize, E-spor kart, Sporcu bilgi formu, Kulüp bilgi formu, Veli izin belgesi, İlişiksiz belgesi-Bonservis ve Sportif ceza işlemleri E-Devlet üzerinden hizmete sunulmuştur.

 • 23

  KASIM

  BURSA’DA “YÜZME BİLMEYEN KALMASIN” PROJESİ BAŞLADI

  Cumhurbaşkanlığı İkinci Yüz Günlük Eylem Planı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde başlatılan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesiyle Bursa’da, 1’er aylık periyotlarla 3 dönem sonunda yaklaşık 4 bin öğrenciye yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

 • 20

  KASIM

  OKUL SPORLARI HEYECANI BAŞLADI

  Okul sporlarında lisanslı sporcu sayısıyla Türkiye’de lider kentlerden biri olan Bursa’da, 2018-2019 sezonu 1. Küme müsabakaları heyecanı tüm hızıyla devam ediyor.

 • 30

  EKİM

  SOSYAL UYUM PROJESİ BURSA’DA BAŞARIYLA SÜRÜYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ‘Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı’ projesinin başarıyla yürütüldüğü Bursa’da, beş ayda 2.765 Suriyeli genç onlarca sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyet ve etkinliklerden yararlandı.

 • 26

  EKİM

  DEV KOMPLEKSTE AÇILIŞ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde tüm hızıyla sürdürülen tesisleşme hamlesi kapsamında, Bursa’ya kazandırılan Yıldırım Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinin açılışı için geri sayım heyecanı başladı.

 • 26

  EKİM

  BURSA, MİLLİ TAKIM VE FEDERASYONLARIN ÜSSÜ OLDU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 2016 yılında hizmete giren Türkiye’nin en modern ve tam donanımlı 200 yataklı Sporcu Kamp ve Eğitim Merkezi, hizmete girdiği günden beri milli takımların ve federasyonların kamp üssü oldu.

 • 24

  EKİM

  YÜZME ÇALIŞMALARI MASAYA YATIRILDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, İl Müdürlüğü ve özel kulüpler bünyesinde görev yapan yüzme antrenörleriyle bir araya gelerek; yüzme branşında sürdürülen altyapı çalışmaları, branşın genel sorunları, organizasyonlar ve yapılması planlanan çalışmaları değerlendirdi.

 • 24

  EKİM

  ŞAHİN, İNEGÖL’DEKİ OKULLARI ZİYARET ETTİ

  Okul sporlarının yaygınlaştırılması ve güçlendirilmesi amacıyla okul ziyaretlerini sürdüren Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin; İnegöl Spor Lisesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Sezai Karakoç Ortaokulu ve Gazipaşa Ortaokulunu ziyaret etti.