HABERARŞİVİ
 • 12

  AĞUSTOS

  ÇOCUKLAR YAZI SPOR TESİSLERİNDE GEÇİRİYOR

  Son 6 yılda hizmete sunulan tesis ve ulaşılan çocuk sayısı bakımından en kapsamlı Yaz Spor Okulları’nın düzenlendiği Bursa’da, 24 Temmuz 11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 3. dönem yaz spor okulları başarıyla tamamlandı. Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesisler ve kentin çeşitli bölgelerindeki okullarda 25 branşta açılan yaz spor okullarında 1. 2. ve 3. Dönemlerde yaklaşık 30 bin öğrenci sporla ücretsiz bir şekilde buluşturuldu.

 • 11

  AĞUSTOS

  SPOR CAMİASINDAN BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU’NA ZİYARET

  Taban birliklerinden oluşan Bursa’nın spor camiası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’le birlikte Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 • 11

  AĞUSTOS

  GÜRSU SPORDA MARKALAŞIYOR

  Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’i ziyaret ederek Bursa’nın ilk spor Fabrikası başta olmak üzere Gürsu ilçesine kazandırılan tesislerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 • 7

  AĞUSTOS

  ROMAN GENÇLERE VERİLEN SPORTİF DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Roman gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için kurulan Roman Gençlik ve Spor Kulübüne verdikleri desteğin artarak sürdüğünü söyledi.

 • 1

  AĞUSTOS

  BAŞKAN ALTEPE’DEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMI’NA MORAL

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Finlandiya’da yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası öncesinde Bursa’da kamp yapan Grekoromen Güreş Milli Takımı’nı ziyaret ederek oyunculara moral verdi. Gürcistan Güreş Milli Takımı’nın da katıldığı ziyarette konuşan Başkan Altepe, Türk Milletiyle güreşin özdeş olduğuna değinerek, Türk milli takımına şampiyonada başarılar diledi.

 • 27

  TEMMUZ

  ORHANELİ’DE SPOR ÇALIŞMALARI GÜÇLENEREK SÜRÜYOR

  Dağ ilçelerinden Orhaneli’de tüm hızıyla süren yaz spor okulları çalışmalarını inceleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, ilçeye temel eğitim açık yüzme havuzunun yanı sıra Orhaneli Belediyesiyle birlikte birçok spor dalında 17 ilçeden binlerce sporcunun katılacağı müsabakaların yapılacağını ve böylelikle Bursa'lı sporcuların dağ ilçelerimizi yakından tanıyacağını ve dağ ilçelerimizdeki çocukların yüzme öğreneceğini vurguladı.

 • 27

  TEMMUZ

  BURSA ŞAMPİYONA ÜSSÜ OLDU

  Bursa’nın ev sahipliğinde 27-30 Temmuz tarihleri arasında Atıcılar Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenecek olan 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finallerine, 125 spor kulübü ve 625 sporcu katılarak madalya mücadelesi verecek.

 • 25

  TEMMUZ

  BURSALI GÜREŞÇİ AKDENİZ OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

  Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren Bursalı milli güreşçi Muhammet Akdeniz, Samsun’da düzenlenen İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda altına madalya kazanarak Ülkemize ve Bursa'mıza Olimpiyat Şampiyonluğu'nu kazandırdı ve İstiklal marşımızı okutup, şanlı bayrağımızı dalgalandırdı.

 • 24

  TEMMUZ

  TEB 3. Bursa Cup ITF Uluaslararası Bayanlar Turnuvası Tamamlandı

  Ulusal ve uluslararası organizasyonların önemli merkezlerinden biri haline gelen Bursa’da, Türk Ekonomi Bankası’nın ana sponsorluğunda bu sene üçüncüsü düzenlenen toplam 60 bin dolar ödüllü TEB Bursa Cup müthiş bir tekler finaliyle sona erdi.

 • 24

  TEMMUZ

  Türk Dünyası Spor Oyunları Şöleni Tamamlandı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu’nun iş birliğiyle Türkiye'de ilk kez Keles Kocayayla'da22-23 Temmuz 2017 tarihlerinde düzenlenen Türk Dünyası Spor Oyunları Şöleni tamamlandı.

 • 21

  TEMMUZ

  İNEGÖL’ÜN SPORDAKİ YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la sporda sürdürülen işbirliği, İnegöl’deki sportif yatırımlar, planlanan çalışmalar ve Gençlik merkezi faaliyetleri için başlatılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 • 21

  TEMMUZ

  YAZ SPOR OKULLARI İLE ÇOCUKLARIMIZ GÜÇLENİYOR

  Son 5 yılda açılan branş, hizmete sokulan tesis ve ulaşılan çocuk sayısı bakımından en kapsamlı Yaz Spor Okulları’nın düzenlendiği Bursa’da, 12 Haziran-21 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 1. ve 2. dönem kursları tamamlandı. Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesisler ve kentin çeşitli bölgelerindeki okullarda 25 branşta açılan kurslarda yaklaşık 20 bin öğrenci sporla ücretsiz bir şekilde buluşturuldu.

 • 20

  TEMMUZ

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDA DEVİR TESLİM

  Osman Aşkın Bak, görevini Akif Çağatay Kılıç'tan devraldı. Bakan Osman Aşkın Bak, “Bu süreçte hepinizin desteğini bekliyorum. Yükümüz, sorumluluğumuz ağır" diye konuştu.

 • 20

  TEMMUZ

  ŞAHİN’DEN ACAR VE YILMAZ’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, emekli olan Şube Müdürü Sevgiye Acar ile Türkiye Güreş Federasyonuna Genel Sekreter olarak atanan Mudanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Tahir Yılmaz’a verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

 • 20

  TEMMUZ

  TRAP&SKEET 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLERİ ANMA KUPASI GERÇEKLEŞTİ

  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında “15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Kupası” Olimpik Trap&Skeet Poligonunda çeşitli illerden toplam 174 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.