HABERARŞİVİ
 • 22

  NİSAN

  DERECEYE GİREN KÜÇÜK TAEKWONDOCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen Taekwondo Küçükler İl Birinciliği müsabakalarında dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

 • 19

  NİSAN

  8. İZNİK ULTRA MARATONU HEYECANI BAŞLIYOR

  Türkiye’nin en büyük patika yarışı olan İznik Ultra Maratonu heyecanı başlıyor. 19-21 Nisan tarihleri arasında 26 ülkeden binden fazla sporcunun katılacağı yarışlar 160 kilometrelik yarış ile start alacak.

 • 19

  NİSAN

  2. KÜME MASA TENİSİ MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen 2. Küme Masa Tenisi Gençler müsabakaları başarıyla tamamlandı.

 • 18

  NİSAN

  “BAŞKASI OLMA KENDİN OL” PROJESİ GENÇLERİ SPORLA BULUŞTURDU

  Bursa Valiliği öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Uludağ Sağlıklı Toplum Derneği ve yerel yönetimler desteğiyle hayata geçen “Başkası Olma Kendin Ol” projesi kapsamında 1.526 lise öğrencisi Atıcılar’daki tesislerde sporla buluşturuldu.

 • 16

  NİSAN

  BURSA TOHM’DA YETİŞEN SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

  Romanya’da düzenlenen Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonasında milli formayla mücadele eden ve Bursa TOHM’da yetişen sporcularımız Cengiz Arslan Grekoromen stilde Avrupa ikincisi, Kerem Kamal da Avrupa üçüncüsü oldu.

 • 16

  NİSAN

  MİSAFİR GENÇLER BURSA’NIN TARİHİ MEKANLARINI GEZDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kuruluştan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet Gezisi” projesi kapsamında, 81 ilden gelen yaklaşık bin öğrenci Bursa’nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi.

 • 15

  NİSAN

  OKULLAR ARASI HENTBOL YARI FİNAL MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Okullar Arası müsabaka heyecanının tüm hızıyla sürdüğü Bursa’da 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen Hentbol Yıldızlar Yarı Final müsabakaları başarıyla tamamlandı.

 • 9

  NİSAN

  UYSAL, OLİMPİYAT SPORCUSU ÖĞRETİR’E BAŞARILAR DİLEDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Yüzme branşında ilk kez 100 Metre Kurbağalama kategorisinde 2020 Tokyo Olimpiyatlarına katılmaya hak kazanan Bursa TOHM sporcusu Berkay Ömer Öğretir’i kutlayarak başarılar diledi.

 • 8

  NİSAN

  ÜCRETSİZ KURSLARIMIZ BAŞLADI

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çeşitli branşlarda ücretsiz kurslar başladı. Atatürk Spor Salonu ve Atatürk Kapalı Yüzme Havuzunda başlayan kurslar Ramazan Bayramına kadar devam edecek.

 • 5

  NİSAN

  ‘FUTBOL ALTYAPI GELİŞİM PROJESİ’ MÜSABAKALARI HEYECANI BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan “Futbol Altyapı Gelişim Projesi” kapsamında, Bursa’nın ev sahipliğinde U13 1. Kademe 2. Devre Grup müsabakaları heyecanı başladı.

 • 4

  NİSAN

  KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARI BÖLGE FİNALLERİ HEYECANI SÜRÜYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Kültür ve Sanat Yarışmaları Marmara bölge finalleri heyecanı sürüyor. Organizasyon kapsamında düzenlenen Gençler Arası Bilgi ve Türk Müziği Yarışması sonunda dereceye giren gençler ödüllendirildi.

 • 29

  MART

  OKUL SPORLARI MÜSABAKALARI HEYECANI DEVAM EDİYOR

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında çeşitli branşlarda düzenlenen müsabakalar sonunda dereceye giren sporcu öğrenciler madalya ve kupayla ödüllendirildi.

 • 27

  MART

  UYSAL, YILDIZ BOKSÖRÜ ÖDÜLLENDİRDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, 11-17 Mart 2019 tarihleri arasında Muğla’nın Marmaris İlçesinde düzenlenen, Türkiye Yıldız Erkekler Boks Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olan Burak Çelik’i kutlayıp ödüllendirdi.

 • 25

  MART

  TAEKWONDO GENÇLER GRUP MÜSABAKALARI HEYECANI SONA ERDİ

  Okul Sporları heyecanının tüm hızıyla sürdüğü Bursa’da düzenlenen ve yaklaşık 350 sporcunun mücadele ettiği Taekwondo Gençler Grup müsabakaları heyecanı sona erdi.

 • 25

  MART

  İL MÜDÜRÜ UYSAL, BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONLARINI ÖDÜLLENDİRDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Antalya’da düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasından derecelerle dönen sporcuları ödüllendirdi.