2018 YAZ SPOR OKULLARI HEYECANI BAŞLIYOR

Son 6 yılda açılan branş, hizmete sokulan tesis ve ulaşılan çocuk sayısı bakımından en kapsamlı Yaz Spor Okulları’nın düzenlendiği Bursa’da, 18 Haziran’dan itibaren Bursa Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesisler ve kentin çeşitli bölgelerindeki okul spor salonlarında 25 branşta on binlerce öğrenci sporla ücretsiz bir şekilde buluşacak.

1 HAZİRAN 2018 / İsmail BAĞCI
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Son yıllarda en kapsamlı Yaz Spor Okullarının düzenlendiği Bursa’da yine heyecan başlıyor. Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve geçen yıl 25 branşta yaklaşık 75 bin çocuğa ulaşılan Yaz Spor Okullarının bu yıl da yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Okulların kapanmasının ardından başlayacak yaz tatiliyle birlikte İl Müdürlüğü öncülüğünde açılacak ücretsiz kurslarla, Bursa’nın dört bir yanındaki on binlerce öğrenci yine sporun güzellikleriyle buluşacak.

 25 BRANŞTA ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİLECEK

Son 6 yılda giderek artan bir ilgiyle karşılanan kurslar bu yıl 18 Haziran 2018 tarihinden itibaren başlayacak. Çocukların yanı sıra velilerin de büyük bir heyecanla beklediği kurslar atletizm, voleybol, basketbol, karate, oryantring, satranç, futsal, eskrim, yelken, masa tenisi, halter, taekwondo, izcilik, tenis, judo, bocce, güreş, yüzme (eğitmen ücretli), badminton, hentbol, boks, cimnastik, okçuluk, wushu ve kano olmak üzere toplam 25 branşta ücretsiz olarak verilecek. İl Müdürlüğüne bağlı yaklaşık 80 spor tesisi ve antrenman salonunun yanı sıra kentin dört bir yanında bulunan 25 okul spor salonunda, yüzlerce antrenör eşliğinde verilecek olan eğitimler sayesinde yaz boyu çocuklar sporla buluşacak.

 BU YAZ MUTLAKA SPORA BAŞLAMALISIN

 

2011 yılından itibaren Bursa’da rekor katılımlarla gerçekleştirilen kurslar bu yıl 4 ayrı dönem halinde açılacak. 18 Haziran- 06 Temmuz tarihleri arasında birinci dönem, 09 Temmuz- 27 Temmuz tarihleri arasında ikinci dönem, 30 Temmuz - 17 Ağustos tarihleri arasında üçüncü dönem ve 27 Ağustos - 07 Eylül tarihleri arasında da dördüncü dönem eğitimleri verilecek. Kayıtların devam ettiği kurslarla ilgili müracaatlar ise Atatürk Spor Salonu (Tlf: 0224 220 96 91 - Dahili 1174), Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu (Tlf: 0224 272 12 11), Tofaş (Nilüfer) Spor Salonu (Tlf: 0224 241 25 30 ve tüm İlçe Müdürlüklerine yapılacak.

 NASIL KAYIT YAPTIRILACAK?

5-18 yaş aralığındaki çocuklar için açılan ücretsiz kurslara kayıt yaptırabilmek için 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra İl Müdürlüğü’nün bastırdığı broşürde yer alan kayıt formunu eksiksiz doldurup kayıt merkezlerinden birine başvurmak yeterli. Kayıt formunu İl Müdürlüğümüze ait tüm tesislerden, çalışma programları ve saatleriyle ilgili detaylı bilgileri de aşağıdaki linklerden temin edilebilirsiniz.

2018 YAZ SPOR OKULLARI ÇALIŞMA PROGRAMI.pdf

2018 Yaz Spor Okulları Kayıt Formu.pdf