DAĞCILIK FEDERASYONU BAŞKANINDAN ŞAHİN’E ZİYARET

Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Ersan Başar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’i ziyaret ederek, Dağcılık branşında sürdürülen çalışmalarla ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

13 HAZİRAN 2017 / İsmail BAĞCI
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Ersan Başar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’i ziyaret ederek, Dağcılık branşında sürdürülen çalışmalarla ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Dağcılık branşında altyapı çalışmalarının güçlenerek devam etmesi için Bursa’ya gelen Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Ersan Başar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’i ziyaret etti. Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Nazif Makas’ın da eşlik ettiği ziyarette Dağcılık branşında yeni başlatılan çalışmalar ve projeler masaya yatırıldı. Son 5 yıldır artarak sürdürülen altyapı çalışmaları ve Federasyonla işbirliği doğrultusunda planlanan çalışmaların da masaya yatırıldığı toplantıda, Bursa’nın doğa sporlarının önemli kentlerinden biri olması için artarak sürdürülen çalışmalara dikkat çeken İl Müdürü Şahin, Bursa son yıllarda doğa sporlarının önemli merkezlerinden biri olduğunu ve kent olarak da doğa sporlarına elverişli olduğunu belirtti. Bursa’nın hem sporcu potansiyeli hem de yapılacak olan çalışmalar ve projelerle Bursa’yı dağcılık branşında merkez il olacağına inandığını ifade eden Şahin, bu doğrultuda gerek Federasyonla gerekse yerel yönetimlerle iş birliği yaparak Bursa’yı dağcılık branşında merkez il yapacaklarını söyledi.

 15 TEMMUZ'DA ULUDAĞ'IN ZİRVESİNDE DEMOKRASİ ATEŞİ YANACAK

Toplantıda Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 15 Temmuz Şehitleri anısına yapılması planlanan, 15 Temmuz’da 15 zirvede 15 demokrasi ateşi projesinin 15 ilden birinin de Bursa’nın zirvesi olan Uludağ'da yapılması kararlaştırıldı. 15 Temmuz hain FETÖ darbesinde vatanımız ve demokrasi için canlarını veren şehitlerimiz anısına Uludağ’da 15 Temmuz günü sporcularla birlikte zirveye  tırmanış yapılacağı ve demokrasi ateşinin Uludağ'ın zirvesinde yakılacağı belirtildi. Proje kapsamındaki diğer iller ise Süphan Dağı, Artos Dağı, Kaçkar Dağı, Erciyes Dağı,  Karaca Dağ, Kaz Dağı, Ilgaz Dağı, Hasan Dağı, Aladağlar Emler Zirvesi, Aydos Dağı,  Kızlar Sivrisi Dağı, Bozdağ, Istıranca (Yıldız) Dağları ve Düldül Dağı olarak kararlaştırıldı.