BURSA TOHM’DA YETİŞEN SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

Romanya’da düzenlenen Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonasında milli formayla mücadele eden ve Bursa TOHM’da yetişen sporcularımız Cengiz Arslan Grekoromen stilde Avrupa ikincisi, Kerem Kamal da Avrupa üçüncüsü oldu.

16 NİSAN 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Bursa Olimpik Hazırlık Merkezinin (TOHM) güçlenerek süren çalışmaları meyve vermeye devam ediyor. Hizmete girdiği günden beri sistemli, planlı ve bilimsel çalışmaların sürdürüldüğü Bursa Olimpik Hazırlık Merkezinde yetişen sporcular ulusal ve uluslararası müsabakalarda önemli başarılar kazanıyor. Halen Olimpik Merkezde çalışmalarını sürdüren sporcuların yanı sıra Bursa TOHM’un Olimpik kadroya kazandırdığı güreşçilerimiz, milli formayla katıldıkları Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonasına damga vurdu. 08-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te Grekoromen, Serbest ve Kadınlar kategorisinde düzenlenen Şampiyonada mücadele eden Cengiz Arslan Grekoromen stil 72 kiloda Avrupa ikincisi, Kerem Kamal da yine Grekoromen stil 60 kiloda Avrupa üçüncüsü oldu. Milli takımın tüm kategorilerde 6’sı altın, 2’si gümüş, 8’i bronz olmak üzere toplam 16 madalya kazandığı Şampiyonada yine Bursa TOHM’un yetiştirdiği Fatih Cengiz de beşinci oldu. Milli sporcuların büyük başarı kazandığı Şampiyona sonunda Serbest ve Grekoromen stilde ikinci olan güreşçilerimiz Kadınlar kategorisinde de üçüncü oldu.
YILDIZ GÜREŞÇİLERİMİZ ANTALYA’DAN MADALYAYLA DÖNDÜ
Uluslararası müsabakalarda önemli başarılara imza atan Bursa Olimpik Hazırlık Merkezinin güreşçileri Antalya’da da önemli dereceler elde etti. 12-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da 12 ülkenin katılımıyla düzenlenen 22. Yıldızlar Serbest Güreş Zafer Kupası Turnuvasında mindere çıkan yıldız pehlivanlarımızdan Ömer Ağdaş 92 kiloda şampiyon olurken, Sertaç Üngör de 92 kiloda üçüncü oldu.