AMATÖR SPOR HAFTASI HEYECANI BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve bu yıl 08-14 Ekim 2018 tarihleri arasında onlarca branşta düzenlenecek olan ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri başladı.

8 EKİM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Vatandaşların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanması, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerin bağlı oldukları kulüpler ile başarılı sporcuların tanıtılması, yeni bireylerin spor yapmaya özendirilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri Bursa’da başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde 08-14 Ekim 2018 tarihleri arasında il merkezi ve tüm ilçelerde düzenlenecek olan etkinliklerin startı verildi. Atatürk Anıtına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla başlayan ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri kapsamında, Atıcılar Olimpik Yüzme Havuzunda yarışma düzenlendi. Bursa Olimpik Hazırlık Merkezinin yüzme branşı A Takımı ve alt yapı sporcularının katıldığı yarışlar kıyasıya geçti. Onlarca sporcunun katıldığı yarışlar vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi.  
İl Müdürlüğü öncülüğünde 14 Ekim 2018 tarihine kadar sürecek etkinlikler kapsamında, il merkezinin yanı sıra tüm ilçelerde onlarca branşta çeşitli etkinlik, gösteri ve müsabakalar düzenlenecek.