OKUL SPORLARI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, spor ve gençlik faaliyetlerinin güçlendirilmesi için yapılması planlanan okul sporları ve gençlik merkezleri faaliyetleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

8 EKİM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim İşbirliğiyle düzenlenen okul sporları müsabakalarıyla ilgili hazırlıklar sürüyor. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 86 bin 418 lisanslı sporcu sayısına ulaşarak zirveye tırmanan Bursa’nın yükselişini sürdürmesine yönelik hazırlıklar kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ile İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger bir araya geldi. Sportif faaliyetler ve organizasyonların temelini oluşturan okul sporlarında yeni eğitim-öğretim yılına yönelik planlamaları masaya yatıran İl Müdürü Şahin ve Dülger, Bursa’nın son 7 yılda artarak devam eden başarısının devamı için okul sporları faaliyetlerinin yanı sıra genel sportif ve gençlik faaliyetlerinin daha da güçlendirilmesi için işbirliği içerisinde yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde de bulundu.
YETENEK TARAMASI PROJESİ GÜÇLENEREK SÜRECEK 
Okul Sporları Şube Müdürü Mesut Köse, Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağlar, Tesisler Şube Müdürü Zekeriya Altuntaş, Osmangazi Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fedai Din, Gençlik Hizmetleri Koordinatör Şube Müdürü Mürsel Kaya, İl Milli Eğitim Okul Sporları Koordinatör Şube Müdürü Ahmet Uzun, Okul Sporları İl Temsilcisi Dursun Güler ve Okul Sporları Şube Müdürlüğü personelinin katıldığı toplantıda ayrıca; Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen ‘Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin yeni dönem çalışmaları da ele alındı. Elektronik dijital alet ve fotosellerle yapılan ölçüm ve performans testleri sonucunda elde edilen verilerin elektronik ortamda bilgi sistemine yüklendiği proje kapsamında geçen yıl on binlerce öğrenci çeşitli testlerden geçerken; bu yıl Ekim 2018-Ocak 2019 dönemi boyunca il merkezi ve ilçelerdeki ilk okulların 3. sınıfında eğitim gören 40 bin öğrencinin taramasının yapılması planlanıyor. Testlerin başarılı geçmesi ve yetenekli çocukların spora kazandırılması hedefi doğrultusunda, proje kapsamında kurulan işbirliğinin güçlü bir şekilde sürdürülmesi kararlaştırıldı.