ŞAHİN, TAEKWONDO AVRUPA İKİNCİSİ İLGÜN’Ü ÖDÜLLENDİRDİ

Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Rusya’da düzenlenen Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonasında gümüş madalya alan Bursa Sağlık Gücü Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Hatice Kübra İlgün’ü elde etmiş olduğu büyük başarısından dolayı ödüllendirdi.

16 MAYIS 2018 / Demet TÜYLÜ
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Rusya’da düzenlenen Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonasında  gümüş madalya alan Bursa Sağlık Gücü Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Hatice Kübra İlgün’ü elde etmiş olduğu büyük başarısından dolayı ödüllendirdi.  

10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da düzenlenen ve 45 ülkeden 363 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada bayanlar 57 kg’da gümüş madalyanın sahibi olan Bursa Sağlık Gücü Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Hatice Kübra İlgün’ü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin başarısından dolayı tebrik ederek ödüllendirdi.  

“BURSA SPORDA TARİHİ BAŞARILAR ELDE EDİYOR”

Şampiyonada Bursa’yı ve ülkemizi başarıyla temsil eden Hatice Kübra İlgün'ü kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, “Bursa'nın yetiştirdiği Hatice kızımız Bursa taekwondosunda tarihi bir başarı daha yakaladı. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Büyükler kategorisinde olimpik spor dallarında Dünya ve Avrupa’da çok uzun yıllardan beri madalya alamayan Bursa, son 5 yılda birçok branşta önemli başarılar kazanarak sporda zirveye çıktı. Hatice Kübra kızımızın da taekwandoda kazandığı Avrupa ikinciliğiyle de bizim gururumuz oldu. Kazanılan bu uluslararası büyük başarılar Bursa'nın spordaki yükselişinin en somut göstergesidir. Bu büyük başarılar Bursa'da Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğümüzün, Bursa Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyeler , ASKF ve taban birlikleri ve kent dinamikleri ile yaptığı planlı, uyumlu ve istikrarlı çalışmalarının da göstergesi olmuştur. Hatice kızımızı tekrar tebrik ediyor ve Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.