BURSA, SPORDAKİ BAŞARILARINI SÜRDÜRÜYOR

Son 6 yılda birçok ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Bursa, haftasonu Trap Skeet ve Güreş Gençler Türkiye Şampiyonalarına ev sahipliği yaparak alınan derecelerle şampiyonalara damgasını vurdu. Aynı zamanda haftasonu düzenlenen onlarca müsabaka ve amatör maçlar kapsamında ilimize gelen yaklaşık 1100 sporcu sayesinde kent ekonomisine katkı sağlandı.

8 MAYIS 2018 / İsmail Bağcı
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Federasyonlarla yakın çalışma ve işbirliğini sürdüren Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün çabalarıyla, Bursa son 6 yılda birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptı. Ortaya koyduğu planlı ve düzenli organizasyon kabiliyeti neticesinde Federasyonlar tarafından tercih edilen illerin başında gelen Bursa’da bu haftasonu Trap Skeet Türkiye Şampiyonası, Okullararası Gençler Güreş Türkiye Şampiyonası ve birçok müsabaka ve amatör maçlara ev sahipliği yaparak hem spor kenti kimliğini güçlendirdi hem de spor yoluyla kent ekonomisine önemli katkı sağladı.

BURSALI SPORCULARDAN MADALYALARA AMBARGO

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Okul Sporları 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı faaliyet programında yer alan Güreş Gençler (A) Türkiye Birinciliği Müsabakaları Nilüfer Tofaş Spor Salonunda tamamlandı. 44 ilden yaklaşık 500 sporcunun katılımıyla gerçekleşen müsabakalarda Bursalı sporcular minderde ter dökerek büyük bir başarıya imza attı. Serbest stilde 50kg’da Ali Zor, 55kg’da Mazlum Akyol ve 66kg Oktay Tuncay Türkiye Şampiyonu olurken, 120 kg Bilal Kahraman ve 84kg’da Muhammet Yusuf beşinci oldu. Grekoromen stilde ise 46kg’da Hüseyin Kızalp ve 74kg’da İslam Hayat Türkiye ikincisi olurken, 120kg’da Emre Akkoyunlu beşinci oldu. Takım halinde ise Bursa serbest stilde 99 puanla ikincilik kupasını, grekoromen stilde ise 58 puanla üçüncülük kupasını kazandı.

Yine Bursa'nın ev sahipliğinde haftasonu Büyükşehir Belediyesi Atış Poligonunda düzenlenen Trap Skeet Türkiye Şampiyonası 30 kulüpten 120 sporcunun katılımıyla tamamlandı. Nefeslerin tutulduğu Trap yarışmalarında ise Büyük Erkekler kategorisinde Bursalı sporcularımızdan Alp Kızılsu birinci olurken, takım yarışmalarında Bursa bölgesi erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu. Büyük bayanlar kategorisinde ise yine Bursalı sporculardan Dilara Kızılsu ikinci Nihan Gürer ise üçüncü olarak kürsüye çıktılar.

SPOR YOLUYLA BURSA’YA GELEN BİNLERCE KİŞİ KENT EKONOMİSİNE KATMA DEĞER BIRAKTI

Bursa’nın ekonomisi spor yatırımlarıyla güçlenirken bir yandan da spor turizmi ile kent ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Son 6 yılda birçok ulusal ve uluslararası organizasyonlara ve milli takım kamplarına ev sahipliği yapan Bursa, sporda emin adımlarla ilerlerken kentin ekonomisine de büyük katkı sağlıyor. Planlı ve düzenli organizasyon başarısıyla tercih edilen illerin başında gelen ve Spor Organizasyonları alanında da öne çıkan Bursa’da, sadece geçtiğimiz haftasonu (04-06 Mayıs 2018 tarihlerinde) yapılan Trap Skeet Türkiye Şampiyonası, Okullararası Gençler Güreş Türkiye Şampiyonası yanı sıra U12-U18 Yıldızlar ve U18 Kadınlar Takım Satranç Yarışması, Karate Dan Kurulu Eğitim Semineri, Büyük Erkekler Eleme Grubu Sutopu Müsabakaları, Midi Bayan Klasman Voleybol Müsabakaları, Süper Gençler Ligi Kadınlar Hentbol Müsabakaları, U11-U12 Erkekler Play Off Voleybol Müsabakaları ve amatör lig maçları gibi onlarca spor organizasyonuna ev sahipliği yaparak organizasyonlara diğer illerden katılan yaklaşık 1100 kişi spor yoluyla  kentimize gelip kent ekonomisine katkı sağladı.