ŞAHİN’DEN MUDANYA KAYMAKAMI SÖZER’E ZİYARET

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’i ziyaret ederek Mudanya ilçesinde yürütülen gençlik ve spor çalışmaları konusunda istişarede bulundu.

14 KASIM 2017 / İsmail BAĞCI
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’i ziyaret ederek Mudanya ilçesinde yürütülen gençlik ve spor çalışmaları konusunda istişarede bulundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin, ilçelerde spor faaliyetlerinin zenginleştirilmesi, gençlik ve spor tesislerinin en iyi şekilde kullanılması, okul sporları faaliyetlerinin artırması ve sporun daha çok yaygınlaştırılması için ilçe kaymakamlarına yönelik ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin, Okul Sporları Şube Müdürü Mehmet Demirci ve Mudanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sevgin Güneş, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’i makamında ziyaret etti. Mudanya ilçesinde yapılan spor faaliyetleri ve okul sporlarına yönelik yapılan çalışmaların değerlendirildiği ziyarette İl Müdürü Şahin Bursa’ya kazandırılan gençlik ve spor yatırımlarına dikkat çekti. Şahin, “Tesisleşme hamlesinin tüm hızıyla devam ettiği Bursa’da, Gençlik ve Spor Bakanlığının talimat ve destekleri ile Bursa Valiliğinin öncülüğünde birçok vizyon proje hayata geçti. Son 6 yılda yaklaşık 250 milyon liralık yatırımın yapıldığı Bursa’nın spor altyapısı ve vizyonu güçlendi. Bursa’nın bir ucundan diğer ucuna, Buz Pateni Salonu, Sporcu Kamp Eğitim Merkezi, Kapalı Atletizm Salonu, gençlik, sosyal yaşam ve spor kompleksleri ile gençlik merkezleri gibi önemli yatırımlar yapılıyor. Bu tesislerin bir kısmı bitti, bir kısmının yapımı devam ediyor, bir kısmı da ihale aşamasında” dedi. 

BİREYSEL ANTRENMAN SALONU MUDANYANIN SPOR ALT YAPISINA GÜÇ KATTI, MÜTAREKE SPOR OYUNLARI MARKALAŞTI...

Bu kapsamda Mudanya ilçesinde 2016 yılında bireysel antrenman salonunun ilçeye kazandırıldığını ve alt yapıda yüzlerce sporcunun antrenmanlarını bu salonda yaptığını böylelikle Mudanya'nın spor alt yapısının güçlendiğini söyledi. Ayrıca Mudanya ve Güzelyalı stadyumlarının Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yenilenme çalışmalarının başlatıldığını belirtti. Mudanya'da mütareke spor oyunlarının da birçok branşla zenginleştirildiğini ve markalaştığını söyledi. Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer ise ziyaretlerinden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, İl Müdürü Şahin’e teşekkür etti. Mudanya ilçesinin spor altyapını güçlendirmek için tüm kurumlarla ve beden eğitimi öğretmenleri ile aktif çalışmalar başlattıklarını belirtti.

Ayrıca İl Müdürü Şahin, Mudanya Spor Salonunda da incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalar ve spor faaliyetleri hakkında branş antrenörleri ve ilçe müdüründen bilgi aldı.