BURSA'DA SPOR TESİSLERİNE ARAP ÜLKELERİNDEN YOĞUN İLGİ

Kuveyt'in SALWA AL-SABAH Spor Kulübü Atıcılar Spor Tesislerimizde kampa girerek çalışmalarını ve antrenmanları sürdürüyorlar.

29 AĞUSTOS 2017 / Kemal CELLAT
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Bursa'da son yıllarda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün kent dinamikleri, federasyonlar ve belediyelerle birlikte başarıyla yürüttüğü spor organizasyonları ve yapılan spor yatırımları meyvelerini vermeye devam ediyor. yapılan vizyon tesis yatırımlarının yanı sıra üstün organizasyon yeteneği ile ilimizde yüz binlerce sporcuya hizmet eden Bursa sporda Arap ülkelerinin sportif çalışmaları için de tercih edilen merkez haline geldi. Bu kapsamda 20 Ağustos - 04 Eylül 2017 tarihleri arasında Kuveyt SALWA AL-SABAH Spor kulübü  Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi tesislerinde kadın voleybol ve masa tenisi branşlarında kamp çalışmalarını sürdürüyor.  

     "ŞAHİN, ARAP ÜLKELERİ İLE SPOR TURİZMİNİ GÜÇLENDİRECEĞİZ..."

  Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı  Osmangazi Atıcılar çok amaçlı spor salonunda Kuveyt Salwa Al-Sabah kulübü kadın voleybol takımının antrenmanlarını yerinde izleyen ve çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin Arap ülkeleri ile spor yoluyla sağlanan bu birlikteliğin çok önemli olduğunu söyledi. Şahin, son bir yıl içerisinde Katar ve Kuveyt ülkeleri başta olmak üzere Arap ülkelerimizle birçok spor dalında işbirliği içerisinde Bursa'da sportif kamplar gerçekleştirdik. Bu işbirliği hem ülkeler arasındaki ilişkileri güçlendiriyor hemde spor turizmi ile  Bursa ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyor. Bundan dolayı Arap ülkeleri ile karşılıklı yapılacak olan protokollerle ilimizde daha çok sayıda Arap ülkelerinin spor kulüplerinin kamp yapmasını istiyoruz. Bunun için şimdiden planlamalar yaptık. Önümüzdeki aylarda inşallah Kuveyt Salwa Al-Sabah kulübü ile geniş çaplı bir protokol gerçekleştireceğiz. İnşallah 2018 yılında da Arap ülkelerinden daha fazla spor dalında yüzlerce sporcu Bursa'mıza gelecek ve Bursa Arap dünyasının sportif kamp merkezi haline gelecek dedi.