ŞAHİN’DEN GÜREŞ VE ATLETİZM MİLLİ TAKIMLARINA MORAL ZİYARETİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Yunanistan’ın Atina kentinde yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası öncesinde Bursa’da kamp yapan Yıldızlar Serbest Güreş Milli Takımı’nı ziyaret ederek oyunculara moral verdi.

28 AĞUSTOS 2017 / Kemal CELLAT
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Yunanistan’ın Atina kentinde yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası öncesinde Bursa’da kamp yapan Yıldızlar Serbest Güreş Milli Takımı’nı ziyaret ederek oyunculara moral verdi.

Yaklaşık 1 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin en modern ve tam donanımlı 200 yataklı Sporcu Kamp ve Eğitim Merkezi kısa sürede sporcular tarafından yoğun rağbet görmeye başladı. Hizmete girdiği günden bu yana judo,  karate, yüzme, güreş, atletizm, masa tenisi, boks ve voleybol gibi birçok federasyonun milli takımlarına ev sahipliği yapan Sporcu Kamp Eğitim Merkezi milli takımların ve Federasyonların adeta göz bebeği haline geldi. Bu kapsamda Yunanistan’ın Atina kentinde düzenlenecek olan Yıldızlar Güreş Dünya Şampiyonasına hazırlanan güreş milli takımı şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanma fırsatı bulurken, Atletizm Federasyonu Yürüyüş Milli Takımı da Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde teknik eğitim kampına girdi.

"BURSA MİLLİ TAKIMLARIMIZIN EVİ"

Bursa'nın birçok milli takım kampına ev sahipliği yaptığını belirten İl Müdürü Şahin, "İlimizde tesisleşme ve yapılan organizasyonlar her geçen gün artıyor. Milli takımlarımıza çalışmalarını yürütebileceği tüm imkanları İl Müdürlüğü ve yerel yönetimler olarak sunuyoruz.  Federasyonlarla sürdürdüğümüz yakın ilişkilerimizin yanısıra Bursa'daki spor dinamikleri ile uyumlu çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda sporcularımıza şampiyonluk hedefleri doğrultusunda devletimizin vermiş olduğu imkanları en iyi şekilde sağlıyoruz” dedi.

SPORCULAR BURSA’DA ÇOK MUTLU

Yunanistan’ın Atina kentinde düzenlenecek olan Yıldızlar Güreş Dünya Şampiyonasına katılacak olan sporculara başarılar dileyen Şahin, ayrıca Türkiye Atletizm Federasyonu Yürüyüş Milli Takımı teknik eğitim kampı ile ilgili antrenörlerden bilgi alıp Kamp Eğitim Merkezinde kampa giren sporcularla sohbet etti. Kamp süresince Atıcılar Spor Vadisindeki tesislerinin yanısıra Bursa’nın doğal ve tarihi güzelliklerini yakından görme fırsatı yakaladıklarını vurgulayan sporcular, Bursa’da kamp yapmaktan mutlu olduklarını kaydederek Sporcu Kamp Eğitim Merkezini Bursa’ya kazandıran Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.